Blejtram – co to takiego?

Zastanawiasz się, czym dokładnie jest blejtram? To zupełnie zrozumiałe. Ilość tych produktów w sklepach stacjonarnych i internetowych jest bardzo szeroka. Co więcej, sięgają po nie nie tylko profesjonalni artyści, ale również osoby, które stawiają tam dopiero swoje pierwsze kroki. Uwielbiają je także osoby zajmujące się malarstwem, rysunkiem, a także… architekci wnętrz i osoby pasjonujące się urządzeniem i wykończeniem wnętrz. Co ciekawe, czasami zupełnie możemy nie zdawać sobie sprawy z faktu, że znajdują się w wyposażeniu naszych czterech kątów. Czym są blejtramy? Gdzie najlepiej je kupić? 

Czym jest blejtram? 

Blejtramy to nic innego, jak rodzaj ramy, który wykonany jest z listew. Produkty te w atrakcyjnej i konkurencyjnej cenie dostać można w sklepie internetowym dla plastyków. Przeznaczone są do własnoręcznego stworzenia klasycznego i stylowego podobrazia z płótnem malarskim. Cechą charakterystyczną jest fakt, iż zwykle wykonane są z drewna sosnowego, dzięki czemu zachwycają szlachetnym i delikatnym wyglądem. Najprościej rzecz ujmując, na blejtram składa się więc: 

  • połączone listwy (krosno malarskie), 
  • odpowiedni rodzaj płótna. 

Jeżeli chodzi o płótno, to zwykle wykonany jest z bawełny lub lnu. Tym prostym sposobem możliwe jest wykonanie nawet najbardziej nowoczesnego i niestandardowego dzieła zaprezentowanego w klasycznej formie. Brzmi bardzo intrygująco, prawda? Na uwagę zasługuje również fakt, że są to produkty bardzo atrakcyjne cenowo, dzięki czemu nie będzie tu mowy o zrujnowaniu czy naruszeniu budżetu finansowego. 

To doskonała propozycja dla artystów, którzy chcieliby móc prezentować swoje dzieła w nieco innej, odmiennej formie. Doskonała dostępność i różnorodne wymiary: 40×30 cm, 50×40 cm, 60×40 cm, 70×50 cm, 73 x 65 cm, 100×70 cm, stworzenia podobrazia w pełni dopasowanego do oczekiwań i zamysłu artystycznego, jest jak najbardziej możliwe. Dodatkowo może zostać formą wzmocnienia do podobrazia wykonanego z płyty pilśniowej lub płyty MDF. Jeden produkt – wiele zastosowań.