Czy zmywarka jest opłacalną inwestycją?

Pomimo ogromnej popularności w dalszym ciągu spora część osób zastanawia się nad zakupem zmywarki. Zwykle największa zachętą są pozytywne opinie użytkowników, którzy jednoznacznie stwierdzają, iż inwestycja ta w gigantycznym stopniu ułatwia im funkcjonowanie w codziennym życiu. Dzięki temu urządzeniu zmywanie naczyń jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemnie. Czy zmywarka  faktycznie jest tak opłacalną inwestycją? 

Pomimo że zakup zmywarki wiąże się ze sporym wydatkiem, to niejednokrotnie usłyszeć opinie zachwyconych użytkowników, którzy uważają inwestycję tę jako jedną z najlepszych, których udało im się dokonać. 

Skąd biorą się tak pochlebne oceny? Najwyższa pora nieco bliżej przyjrzeć się wadom i zaletom płynącym z decyzji o zakupie zmywarki. Niewątpliwie jednym z największych plusów jest fakt, iż sprzęt ten pozwala na zaoszczędzenie naprawdę sporej ilości czasu. Być może zabrzmi to niewiarygodnie, ale osoby które posiadają dużą rodzinę, na opróżnienie wszystkich zalegających w zlewie naczyń, mogą potrzebować nawet godziny! Nie sposób nie wspomnieć również o znacznym ograniczeniu zużycia wody w stosunku do mycia ręcznego. A na tym zalety się nie kończą. 

  • higiena – kontakt domowników z bakteriami i drobnoustrojami jest o wiele mniejszy, 
  • ceny niektórych modeli zmywarek np. w outletach agd jak chociażby maxi-media.pl zaczynają się od nieco ponad 900 złotych. 
  • perfekcyjnie czyste i lśniące naczynia, 
  • brak kontaktu skóry dłoni z detergentami, które mogą działać wysuszająco, 
  • ekologiczne i wydajne urządzenia (w tym przypadku jednak wiele zależy od ich klasy efektywności energetycznej, czyli A++ oraz A+++). 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, iż stare i zużyte gąbki stanowią doskonałą pożywkę dla bakterii salmonelli i E. coli. Ponadto w samym zlewie dziennie bytuje około 100 000 000 zarazków na centymetr sześcienny.