Glukometr dla dzieci

Glukometr to jedno z tych urządzeń, bez którego trudno byłoby wyobrazić sobie wyposażenie diabetyków. Urządzenie służy bowiem do samokontroli, czyli sprawdzania poziomu cukru we krwi. Wybór najróżniejszych modeli, z coraz to bardziej niecodziennymi funkcjami, jest coraz większy. Dokonanie jednoznacznego wyboru może przysporzyć sporych rozterek. Szczególnie że glukometry dla dzieci i dorosłych różnią się od siebie. To właśnie ta kwestia w dużej mierze decyduje o tym, jaki będzie glukometr.

O glukometrach dla dzieci słów kilka

Przypomnijmy jeszcze, jakie powinny być normy poziomu cukru u dzieci. Na czczo mówimy tu o wartościach od 70 do 100 miligramów na decylitr, a po jedzeniu od 70 do 140 miligramów na decylitr. Nieco inne wyniki mogą być objawem cukrzycy. Badanie poziomu cukru we krwi możliwe jest jednak nie tylko dzięki glukometrowi, ale również nakłuwaczowi, który przenosi kropelkę krwi osadzoną na pasku testowym bezpośrednio do glukometru. Proces ten szczególnie dla dzieci może być bolesny i nużący – wymaga powtórzenia minimum kilka razy dziennie. Rozwiązaniem może okazać się system FreeStyle Libre, czyli innowacyjny system do monitorowania glikemii. Wystarczy, że zbliżysz telefon z włączoną aplikacją FreeStyle Libre Link1 lub czytnik do sensora założonego na tylnej stronie ramienia i w zaledwie sekundę zupełnie bez bólu i płaczu poznać poziom cukru.

Nowoczesne technologie – gwarancja dokładności

Nowoczesne technologie stosowane w aparatach niewymagających nakłuwania rozwijają się w imponującym tempie. Podczas zakupu glukometru z myślą o dzieciach warto zwrócić uwagę również na wielkość ekranu, ciężkość, a także łatwość obsługi i dotarcia do poszczególnych funkcji. Warto przyjrzeć się również wiarygodności urządzenia, chociaż nowe glukometry cechują się imponującą dokładnością. W porównywaniu z wynikami badań przeprowadzonymi w laboratorium granica ta wynosi około 10-15 procent.