Jak przedłużyć żywotność baterii w smartfonie?

Smartfony to jedne z najczęściej używanych przez nas urządzeń. Sięgamy po niego nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Zdarza się, że zastępują nam nawet komputery. To właśnie dlatego bateria nie zawsze jest w stanie wytrzymać od rana do wieczora. To zrobić, aby bateria w telefonie starczyła na dłużej? 

Smartfony z każdym rokiem posiadają coraz więcej funkcji. Producenci dokładają wszelkich starań, aby zaskakiwać potencjalnych klientów wielkością ekranów czy ilością wbudowanych aparatów. Niestety pomimo wielu udogodnień i olbrzymiej ilości nowoczesnych rozwiązań wytrzymałość baterii w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia. 

Jednym ze sposobów, przedłużających żywotność baterii jest dokładne sprawdzenie wszystkich włączonych aplikacji. Niektóre z nich mogą znacznie ją obciążać. Wiele smartfonów daje możliwość sprawdzenia, ile dokładnie energii pobierają. Wówczas należy je wyłączyć. Podobnie zrób z aplikacjami, których nie używasz. 

Kolejnym sposobem jest korzystanie z oryginalnej ładowarki. Mimo że brzmi banalnie, to nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Warto o tym pamiętać, ponieważ każdy model smartfona ma inną pojemność baterii. Ponadto warto pamiętać o tym, aby sięgać po ładowarkę przeznaczoną dla konkretnego modelu smartfona. 

Pamiętaj również o opcji włączenia trybu oszczędzania energii. Dzięki ograniczeniu działania niektórych funkcji bateria posłuży znacznie dłużej. Na koniec warto wspomnieć również o tym, że smartfona możesz ładować w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Nie ma konieczności czekania, aż bateria wyładuje się samoistnie. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale w przypadku baterii litowo-jonowych bezpieczniej, aby nie rozładowywać ich poniżej poziomu 15%.