Jak skutecznie zabezpieczyć dom przed włamaniem?

jak zabezpieczyć dom przed włamaniem

Każdego roku odnotowuje się ogromną ilość włamań do domów. Szczególnie niebezpiecznym momentem jest okres wakacji, czyli wtedy, gdy wiele osób decyduje się na urlop. Czy można zrobić coś, by pozostawione mienie było bardziej bezpieczne? Zdecydowanie tak, a oto sposoby!

Okna i rolety antywłamaniowe

Okno to pierwsze potencjalne miejsce, przez które włamywacze próbują wedrzeć się do wnętrza domu. Stare, nieodpowiednio zabezpieczone stanowią wyraźną zachętę dla złodziei. Zdecydowanie warto postawić na dobrej jakości okna antywłamaniowe oraz rolety, które na pierwszy rzut oka wskażą włamywaczom, że właściciele tego domu dbają o bezpieczeństwo, o swój dobytek.

System monitoringu

Zamontowanie kamer na posesji jest bardzo dobrym pomysłem. Sama obecność kamer odstraszy wielu potencjalnych włamywaczy. Zaawansowane systemy pozwalają ponadto obserwować teren posesji i wnętrze domu na żywo, z każdego miejsca na ziemi. Taką możliwość oferuje firma Somfy, która jest pionierem nowoczesnych, inteligentnych rozwiązań do domów, w tym także tych, które podnoszą poziom bezpieczeństwa.

Pomoc sąsiedzka

Nie ma nic bardziej cennego niż pomoc sąsiedzka. Warto by raz na jakiś czas sąsiad zerknął na naszą posesję, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, niepokoju skontaktował się albo z właścicielem albo z władzami. Dzięki temu możemy zyskać bezpieczny dom w czasie wakacji, urlopu itd.