lampa led

Kilka słów o lampach led

Od dłuższego czasu o lampach led słyszy się coraz więcej. Produkty te dostępne są w asortymencie wiodących na rynku marek, w sklepach internetowych, a także stacjonarnych. Najwyższa pora odpowiedzieć więc na pytanie, czym w zasadzie jest ten rodzaj oświetlenia i co dokładnie oznacza ten tajemniczo brzmiący skrót.

W skrócie o lampach ledowych

Otóż najprościej rzecz ujmując, led jest skrótem od angielskich słów Lighting Emitting Diode. W języku polskim oznaczać to będzie diody elektroluminescencyjnej emitujące światło. W dalszym ciągu określenie to niewiele mówi? Diody led są elementami półprzewodników przez które płynie prąd. Tym prostym sposobem emitowane jest światło, które my widzimy. Należy podkreślić jednak, że główną różnicą między światłem diody led, a tym z klasycznej didy jest jedna podstawowa różnica – chodzi oczywiście o długość emitowanej fali. Potrzebujesz lampy led? Koniecznie zajrzyj do sklepu internetowego z lampami ledowymi, gdzie znaleźć można modele o różnej specyfikacji. Uważasz, że efektywność, a co za tym idzie oszczędność to jedyna zaleta płynąca z zakupu tego typu oświetlenia? Nic bardziej mylnego!

Dlaczego warto zainwestować w lampy ledowe?

  • dbanie o ekologię – diody LED zużywają bowiem znacznie mniej energii niż klasyczne źródła światła. Pomimo tego, że świecą nie ma tu mowy o emitowaniu ciepła.
  • znacznie dłuższy czas pracy – przeciętnej jakości lampy potrafią pracować od 15 000 do nawet 30 000 godzin.
  • rtęć nie jest składnikiem używanym podczas produkcji lamp led.
  • znacznie tańsze w eksploatacji – różnicę tę najwyraźniej dostrzec można m.in. w dużych zakładach pracy czy przedsiębiorstwach, gdzie na oświetlenie wydawane są spore sumy pieniędzy.
  • lampy ledowe posiadają bardzo szeroką gamę kolorystyczną.

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, w jak wielu miejscach mogą być wykorzystywane lampy led. Mowa tu m.in. o biurach, halach produkcyjnych, galeriach handlowych, muzeach, a nawet mieszkaniach! Dzięki lampom led możliwa jest więc nie tylko oszczędność, ale również całkowita odmiana pomieszczenia. Jest to możliwe dzięki różnorodności barw.