lampy na hale

Podstawowe zalety lamp na hale przemysłowe

Hale produkcyjne to obiekty wymagające pod względem oświetlenia. Mogą mieć różne rozmiary, a także nietypowy układ, co sprawia trudności z uzyskaniem optymalnej ilości światła w każdym miejscu. Lampy na hale przemysłowe najczęściej pracują ciągle, nierzadko przez 24 godziny na dobę i nie powinny ulegać częstym awariom. Aby było to możliwe, najlepiej wykorzystać nowoczesne urządzenia wyposażone w diody LED.

Długa żywotność i trwałość

Każdy właściciel firmy chciałby, aby lampy służące do oświetlania hali przemysłowej mogły działać jak najdłużej bez naprawy i wymiany. Można tego oczekiwać po lampach LED, których żywotność jest znacznie większa niż tradycyjnych żarówek. To samo dotyczy coraz bardziej popularnych świetlówek LED. Nie emitują one dużych ilości ciepła, dlatego można za ich pomocą łatwiej utrzymać optymalne warunki w miejscu pracy. Poza tym niższa temperatura wpływa pozytywnie na żywotność oprawy świetlówek i lamp przemysłowych.

Sprawdź też artykuł: kilka słów o lampach led.

Bezpieczeństwo pracowników

Diody LED zapewniają doskonale rozproszone światło o naturalnej barwie, co sprawia, że mogą być szeroko stosowane w praktycznie każdym budynku. Ma to szczególne znaczenie w halach, które nie mają dostępu do światła słonecznego. W takiej sytuacji niezmiernie istotne staje się zapewnienie komfortu i dobrego samopoczucia pracowników. Lampy na hale z diodami LED pozwalają łatwo uzyskać ten efekt, bo generują światło o neutralnym charakterze.

Elastyczne sposoby montażu

Oświetlenie LED może być bardzo łatwo montowane zarówno w budynkach o małej, jak i dużej wysokości. W wielu miejscach skutecznym rozwiązaniem będą lampy na hale typu High Bay, instalowane na specjalnych hakach i linkach. Pozwala to na swobodną regulację wysokości, a także strumienia światła. Lampy na hale tego rodzaju gwarantują uzyskanie oświetlenia o dużym natężeniu przy zachowaniu wąskiego i długiego strumienia światła. Instalacja nie wymaga ponoszenia dużych kosztów, a w sytuacji konieczności zmiany niektórych elementów wyposażenia, lampy na hale typu High Bay można łatwo przenieść w nowe miejsce.

Niskie koszty eksploatacji

Wykorzystanie nowoczesnych urządzeń z diodami LED jest też bardzo korzystne z punktu widzenia zużycia energii elektrycznej. Tego typu lampy na hale zużywają niewielką ilość prądu, co pozwala uzyskać oszczędności rzędu nawet 50% w stosunku do tradycyjnego oświetlenia. Nowoczesne lampy na hale przemysłowe mogą mieć też oprawy wodoszczelne lub zapewniające podwyższony poziom sterylności. Dlatego są to urządzenia, które można wykorzystać w każdym przedsiębiorstwie, niezależnie od charakteru i rozmiaru prowadzonej działalności.