Gry, które pomagają budować relacje

Gra kojarzy się z czymś co wiąże się z dobrą zabawą i rozrywką. Grą planszową czy na elektroniczną. Ale są na rynku również gry, które pomagają budować relacje między dwojgiem ludzi.

Gra z przesłaniem

Wspólnie spędzony czas z drugą połówką to coś co powinno sprawiać przyjemność i budzić emocje, ale czasem do związku wkrada się rutyna. Warto wtedy sięgnąć po kreatywne rozwiązanie by na nowo rozbudzić uczucia i zbudować mocną więź. Na rynku w ostatnich kilku latach pojawiło się kilka ciekawych propozycji gier dla par. Nie chodzi tu o gry erotyczne, które od dłuższego czasu dostępne są na rynku i sprowadzają się do jednej kwestii. Gry budujące wspólną więź polegają na wzajemnym spędzeniu czasu uważnie się słuchając i wykonując zadania, które przygotowali autorzy gry.

Niekonwencjonalna metoda na spędzenie czasu we dwoje

Poświęcenie uwagi i skupienie się na potrzebach drugiej osoby to czas, który zaprocentuje silnym związkiem i wzajemną miłością. Gra, która proponuje odkrywanie uczuć, pragnień i myśli drugiej osoby jest niekonwencjonalną metodą na spędzenie wspólnego czasu. Zaprocentuje lepszym poznaniem się lub jeśli w związku się coś psuje, poprawieniem relacji.

Gry, które skonstruowane są na powyższych zasadach to m.in.:

– Talia Ja- Ty

– rozmawiaj.MY – związki

– gra w relacje

– Jupitajnia

Część gier pomagająca w budowaniu wzajemnych relacji jest skonstruowana przez terapeutów i osoby pracujące z parami w kryzysie małżeńskim. Dzięki temu pytania są skonstruowane tak, by druga osoba mogła zrozumieć uczucia partnera.