Problemy z głośnikiem w iPhone – co robić? Część 2.

problemy z głośnikiem w iphone

W poprzednim wpisie przybliżyliśmy jedne z najczęstszych przyczyn problemów z głośnikiem w iPhone’ach. Dziś kontynuujemy ten temat. Bez względu na to, czy posiadamy używane telefony komórkowe zakupione na przykład w outlecie agd takim jak Maxi-media.pl czy nowe kupione w salonie czy sklepie internetowym, to zawsze mogą nagle pojawić się wskazane poniżej usterki. Zachęcamy do zapoznania się z tymi, które wystepują najczęściej.

Głośnik multimediów jest sprawny, a głośnik rozmów nie działa

Tutaj zazwyczaj w rachubę wchodzą poważniejsze awarie niż tylko zabrudzony kanał głośnika telefonu. Oczywiście to zabrudzenia mogą powodować zakłócenia, niemniej we własnym zakresie nie da się tego zweryfikować. Usterka może mieć związek z taśmą flex, która łączy zarówno głośnik rozmów, jak i mikrofon służący do nagrywania dźwięku w trybie głośnomówiącym oraz kamerkę. Naprawa telefonów polega na wymianie głośnika bądź taśmy flex.

Głośnik rozmów i mikrofon nie działają

Zdarza się, że głośnik rozmów całkowicie odmawia posłuszeństwa, tryb głośnomówiący również nie chce się uruchomić. Z tym utrudnieniem nierzadko do czynienia mają właściciele modeli 7/7+ i 8/8+. Przyczyną jest na ogół uszkodzony kodek audio – jego naprawy mogą dokonać wyłącznie doświadczeni eksperci, co rzecz jasna wiąże się z wizytą w serwisie.

Brak dźwięku w trakcie rozmowy na FaceTime

Rozmowy na FaceTime przy użyciu kamery przedniej to wygodny sposób komunikacji, ale może się zdarzyć, że obraz jest, ale dźwięku brak. Winowajczynią jest zazwyczaj uszkodzona taśma flex, którą trzeba wymienić na nową. Tym zajmie się serwis świadczący usługi z zakresu napraw telefonów Apple i napraw urządzeń elektronicznych.

Naprawa głośnika w iPhone nie zajmuje wykwalifikowanym specjalistom dużo czasu. Trwa to przeciętnie ok. 30 minut, w zależności od modelu smartfona. Warto pamiętać, iż awarii głośnika czy mikrofonu nie należy usuwać na własną rękę, ponieważ jest to najprostszy sposób na spowodowanie jeszcze większych zniszczeń.