Czy z łupieżem da się wygrać?

Łupież to jeden z tych schorzeń skóry głowy, który może mieć charakter rozległy i nawracający. Dodatkowo dotyka osoby bez względu na wiek czy płeć. Nie ulega wątpliwości, że uciążliwe białe płatki pojawiające się na skórze głowy, włosach, a bardzo często opadające również na ubrania mogą być w perspektywie czasu silnie męczące. W niektórych przypadkach – zwłaszcza,gdy problem pojawia się notorycznie i jest bardzo widoczny, może doprowadzić do niechęci w kontaktach międzyludzkich depresji lub nieustannego uczucia wstydu. Jak poradzić sobie z łupieżem? Prawdopodobnie zdecydowana większość osób, które próbowały pozbyć się go np. poprzez silne wyczesywanie, w mgnieniu oka dostrzegła, że poza podrażnieniami i zaczerwienieniami skóry głowy sposób ten nie jest do końca trafiony.

Kuracja przeciwłupieżowa

O wiele bezpieczniejszym, a jednocześnie skuteczniejszym sposobem będzie rozpoczęcie terapii przeciwłupieżowej. Produkty dedykowane dla osób zmagających się z łupieżem posiada w swojej ofercie marka Ducray, która oferuje klientom szampon normalizujący, szampon do stosowania na zmianę z innymi zabiegami przeciwłupieżowymi, a także koncentrat przeznaczony do stosowania miejscowego. Kompleksowe działanie jest w stanie przynieść maksymalne efekty. Zastanawiasz się skąd właściwie bierze się łupież? Otóż przyczyny powstawania mogą być zróżnicowane i wyróżnia się tu m.in.:

  • grzyb drożdżopodobny Malassezia,
  • silny stres,
  • brak snu,
  • nieustanne zmęczenie,
  • przebywanie w suchych pomieszczeniach,
  • stosowanie niewłaściwych produktów do mycia skóry głowy.

Warto pamiętać jednocześnie o tym, że łupież mimo że jest chorobą skóry głowy, to nie jest on zaraźliwy. Dlatego też przebywanie w jednym pokoju z osobą posiadającą białe łuski na włosach nie zakończy się podobnym wysypem na włosach drugiej osoby. Dokładnie ta sama sytuacja dotyczy podania ręki np. na przywitanie czy kąpiel w tym samym basenie. W przypadku rozpoczęcia terapii przeciwłupieżowej niezwykle ważnym elementem jest stosowanie się do zaleceń producenta. Kluczowe jest tu zachowanie dokładnie tego samego czasu trwania terapii, a także sugerowanych proporcji np. dotyczących ilości nabieranego szamponu czy serum.

Łupież może dotykać zarówno osoby dorosłe, jak i uczniów czy studentów. W tej kwestii najważniejsze jest podjęcie szybkich działań, ponieważ obecność białych płatków na skórze głowy i włosach może skutecznie utrudniać wykonywanie podstawowych czynności. Towarzyszące mu uczucie świądu może sprowadzać do silnych frustracji i zmniejszenia wydajności.