skóra twarzy

Jak wyrównać koloryt skóry twarzy?

Mimo że niejednokrotnie nie zdajemy sobie z tego sprawy to koloryt skóry wcale nie jest cechą, na którą nie możemy w żaden sposób wpłynąć. Wbrew pozorom wystarczy niewłaściwa dieta, niezbyt korzystne warunki pogodowe czy nawet zaburzenia hormonalne, aby na naszej skórze zupełnie niespodziewanie pojawiły się zaczerwienienia. Należy pamiętać jednocześnie, że na kolor naszej karnacji wpływa przede wszystkim melanina. Im jest jej więcej, tym skóra jest ciemniejsza. Produkcja melaniny może zostać w bardzo łatwy sposób zachwiana m.in. przez hormony lub niewłaściwą pielęgnację.

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak wyrównać kolory skóry i zwalczyć przebarwienia, należy przyjrzeć się poszczególnym rodzajom zmian, które mogą się pojawić na skórze. Są to np.:

  • piegi,
  • melasma lub inaczej ostuda,
  • plamy pozapalne,
  • plamy soczewicowate.

Poszukując odpowiedzi na pytanie o to, jak wyrównać koloryt należy przede wszystkim przyjrzeć się codziennej pielęgnacji, a także sposobowi w jaki traktujemy naszą skórę. Kosmetyki powinny być przede wszystkim bogate w witaminę C, B3 oraz E, które wykazują właściwości rozjaśniające, a dodatkowo mają bardzo pozytywny wpływ na produkcję kolagenu. Kremy, które aplikujemy powinny być dodatkowo bogate w dobroczynne dla skóry składniki odżywcze, np. kwas hialuronowy. Szeroką gamę produktów dedykowanych dla osób, które chcą wyrównać koloryt swojej skóry posiada amerykańska marka Dermalogica. Ponadto należy pamiętać o odpowiedniej dawce nawilżenia skóry, która może stracić jędrność, blask i witalność.

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że plamy i przebarwienia na twarzy są niejednokrotnie wynikiem nadmiernej ekspozycji na słońce. Stosowanie delikatnych kremów ochronnych, które dodatkowo posiadają SPF to must have w walce o piękną i promienną skórę. O tym dlaczego kremy z filtrem warto stosować przez okrągły rok, pisaliśmy tutaj. Doskonale byłoby, gdyby formuła tego typu produktów była lekka, a dodatkowo szybko się wchłaniały. Wówczas aplikacja stanie się czystą przyjemność, a Twoja skóra odwdzięczy Ci się wszystkim tym, co najlepsze!